ideen om at sunn mat koster mer enn junk food er noe jeg hører mye. Studentene forteller meg at de ønsker å spise bedre, men har ikke råd til det. Det er en sterk tro på at matlaging fra grunnen koster en formue, og med takeaway måltider priset så lavt som £1, har de lite incitament til å endre sin oppførsel.det siste tiåret har sett økt medieoppmerksomhet på sunne dietter, og historier om kostnadene ved sunn mat er også på vei oppover, som alle påvirker offentlig oppfatning. Noen studier som sammenligner prisen per kalori av matvarer, tyder på at mindre sunne matvarer ofte er billigere, men de forteller ikke hele historien. Beregningene som brukes til å måle kostnader er viktige.

Tenk på eksemplet på to potter med sjokolade dessert, en vanlig og en med mindre fett. Ved å bruke pris-per-kalori-tiltaket, virker den fettfattige desserten dyrere enn den vanlige potten, fordi den inneholder færre kalorier. Men studier som sammenligner prisen per vektenhet av mat fra samme matgruppe, tyder på at sunne alternativer ofte er billigere-for eksempel 200g kikærter mot 200g bacon. Sistnevnte er et mer meningsfylt mål fordi de fleste som kjøper mat, tenker på mengden de kjøper i stedet for hvor mange kalorier de får for pengene sine.

Endre vaner tidlig

Utvide waistlines er et voksende folkehelseproblem. Globalt har forekomsten av fedme tredoblet seg siden 1975. Ifølge Verdens Helseorganisasjon, mer enn 1.9 milliarder voksne er overvektige, hvorav 650m er overvektige.

den yngre generasjonen er spesielt påvirket av høyt kalori, mat med lav ernæring. Høye nivåer av sukker, fett og salt setter barn i økt risiko for type 2 diabetes og hjertesykdom, for ikke å nevne tannutvinning. Kanskje mer bekymringsfullt, vaner dannet i barndommen synes å holde seg for livet. Dette er en tragedie fordi disse problemene kan unngås. Det er mulig å spise sunt for mindre-mye mindre-enn prisen på en cheeseburger. Kjernen i problemet er ikke kostnad, men kunnskap, ferdigheter og tid.Vi er i økende grad betinget av å tenke på sunn mat som dyrt, på grunn av prisen på kjøtt, fisk og meieri, økningen av «superfoods» og høyere kostnader for økologiske produkter. Men næringsrik mat trenger ikke koste Jorden. Chia-seed smoothies er en dyr luksus; grunnleggende næring-gulrøtter, linser, poteter-er billig som chips.

den globale fedmefrekvensen har tredoblet seg siden 1975. kwanchai.c/.com

dårlig tid

Fattigdom er utmattende, og Dette driver delvis matvalg. Ofte er det siste folk vil gjøre på slutten av en lang dag, kokk, så billige takeaway måltider er tiltalende. Folk med lav inntekt er mer sannsynlig å kjøpe kalori-tette matvarer i stedet for frukt eller grønnsaker fordi de fyller mer. Men mens en cheeseburger kan fylle deg opp lenger enn et eple, er junk food dårlig for helsen vår.

det er mulig å lage et fyldig, sunt måltid på svært kort tid, som Den Britiske matforfatteren Jack Monroe har vist gjentatte ganger. For eksempel koster oppskriften på en courgette, tomat og ostgrateng 33p og tar åtte minutter å lage mat. Det er sunnere og billigere enn en takeaway.men å fremme sunn mat i et kontant-og tidsfattig samfunn er vanskelig, og å lære matlagingskunnskaper alene vil ikke gjøre det. Jamie Olivers kampanje for å lære kokkekunnskaper til folk med lav inntekt, mens han var velmenende, fremmedgjorde mye av sitt tiltenkte publikum ved å demonisere kalkun twizzler og ytterligere stigmatiserende familier som bor i den skarpe enden av austerity I Storbritannia. Det vi spiser er sentralt for våre identiteter, og strategier for å takle diett må gjenkjenne dette hvis de skal fungere.

Topptips

så hvordan kan du spise bedre på et budsjett? Kjøtt og fisk er blant de dyreste elementene på en handleliste, mens planteprotein ofte koster mindre. Pulser (bønner, erter og linser) er næringsrike, veldig billige og fungerer godt i stedet for kjøtt. Ikke la deg lure av dyre «superfoods»; det er ingen avtalt definisjon for dette begrepet, og mange såkalte superfood helsepåstander forblir uprøvde. Bare øke volumet og utvalg av frukt og grønnsaker i kostholdet ditt er vist å redusere risikoen for dårlig helse og trenger ikke være kostbart. Frossen, fortinnet og tørket frukt og grønnsaker er ofte billigere enn fersk, men beholder næringsstoffene sine. De holder også lenger, noe som betyr mindre matavfall.

Hermetisk veg er ofte billigere enn fersk, men har fortsatt alle næringsstoffene. Rrraum/. com

Unngå å kjøpe bearbeidet mat; ofte kan du lage lignende retter raskt og enkelt for mye mindre. Denne oppskriften på pasta saus koster 50p for fire porsjoner, mens en krukke pasta saus koster over fire ganger denne prisen, og som en bonus vet du nøyaktig hva som er i den.Kosthold er grunnleggende for helse og velvære, og kostnaden for mat alene bør ikke stoppe folk fra å spise godt. Junk food kan være billig og velsmakende, men ideen om at sunn mat er dyrt er bare fiksjon.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.